Çarşamba, 23 Nisan 2014 00:00

Etkileyici tasarım nasıl olur?

Etkileyici tasarım sizin yaptığınız işi yansıtabilmelidir. Ne çok şatafatlı bir gösterim ne de ucuz özentisiz olmamalıdır. Görsel sunumu hoş, anlatılmak istenenler açık ve sade bir dille kolay anlaşılır şekilde olmalı ziyaretçilerin kafasında fazla soru işareti bırakmamalıdır. Butonların yerleşim düzeni kolay görülebilir şekilde, fazla abartıya kaçmadan hoş animasyonlarla desteklenmesi oldukça etkileyici olacaktır. Kurumsal ciddi firmaların, düz sade basit anlaşılır ama güçlü bir altyapıyı tercih ettikleri hep gözlemlenmiştir. Ne olursa olsun bir web sayfasının içerik bakımından zengin, alt yapı bakımından güçlü, görsellik olarak da gözü fazla yormayan hoş etkileyici tasarıma sahip olması gerekmektedir.

Bütün bilgilerinizi ana sayfanızda sunmanız olanaksızdır. Bir müşteriyi web sayfasının diğer sayfalarına da çekebilmek için tasarımının hoş olması gerekir. Bir ziyaretçi web sayfanızda uzun süre kalmışsa ve birçok sayfanızı dolaşmışsa büyük ihtimalle sayfanızın tasarımı hoşuna gitmiş demektir. Burada içeriğinizin de önemi çok büyüktür. Kaliteli bir içerik, uzman kişinin yorumlarını alan yazılar, doğru tesbitler, doyurucu bilgiler tasarım ne olursa olsun her zaman ilgi çeker. Ama ziyaretçileri de bu bilgilere ulaştırabilmek doğru ve etkileyici tasarımlarla mümkün olabilmektedir. 

GM Tasarım

GM Tasarım Web Tasarım, Grafik Banner Tasarım, Logo, Kartvizit, Broşür, Katalog tasarımları, Reklam, SEO, E-Ticaret, alanlarında amatör ücretlere profesyonel hizmetler vermektedir.

Web site: www.gm-tasarim.com
Yorum eklemek için giriş yapın