Cumartesi, 19 Nisan 2014 00:00

En iyi web hosting firmasını nasıl seçebilirim?

En iyi web hosting firmasını seçebilmeniz için öncelikle ihtiyaçlarınızı iyi tesbit edebilmeniz gerekiyor. Web sayfanızı nasıl tasarlayacaksınız, sitenizde herhangibir yazılım kullanacakmısınız? Eğer kullanacak iseniz hangi web programlama dillerini kullanacaksınız. Buna göre sunucunuz için işletim sistemini tercih etmeniz gerekmektedir. Linux ve windows sunucular web hosting işleri için oldukça popülerdir. Örneğin web sayfanızda php programlama dili kullanacaksanız linux, asp programlama dili kullanacaksınız window sunucuları tercih etmeniz gerekmektedir. 

Bir diğer önemli konu sunucularınızın fiziki olarak barındığı yerdir. Bulunduğunuz ve hizmet edeceğiniz bölgeye yakın bir yerde olan sunucu her zaman için aynı şartlar altında daha avantajlıdır. Sunucu cevap verme süreleri çok daha kısalmakta ve bu da sizin sitenizin SEO açısından puanını olumlu yönde artırmaktadır.

Sunucunuz aynı bölgede ama çıkış hızı çok düşük, ozaman size en uzaktaki bir noktada daha yüksek çıkış hızı olan sunucu bile daha avantajlı olabilmektedir. Sunucunuzda web sayfanızın tasarımında kullanılacak programlar için gerekli yazılımların da yüklü olması gerekmektedir. Sadece yüklü olması yeterli olmayıp güncel ve optimize edilmiş bir halde çalışması sunucu verimliliği açısından çok önemlidir. Donanım bakımından çok daha üstün bir sunucu yazılımlardaki optimizasyon hataları yüzünden kendi kapasitesinin çok altında çalışan bir sunucudan daha verimsiz olabilmektedir. Bu konuda da web hosting firmasının sizin ihtiyacınız olan optimizasyonu yapabilmesi gerekmektedir. Ancak ne yazıkki çoğu web hosting firması standart sunucu hizmeti vermektedir.

GM Tasarım

GM Tasarım Web Tasarım, Grafik Banner Tasarım, Logo, Kartvizit, Broşür, Katalog tasarımları, Reklam, SEO, E-Ticaret, alanlarında amatör ücretlere profesyonel hizmetler vermektedir.

Web site: www.gm-tasarim.com
Yorum eklemek için giriş yapın